Amphenol Aerospace Operations D38999/24WH53HA-LC
D38999/24WH53HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WH53HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WH53HA-LC.pdf
Availability of D38999/24WH53HA-LC
QUANTITY
D38999/24WH53HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WH53HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WH53HA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WH53HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WH53HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WH53HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24WH53HA-LC
RES 56 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROBE PIERCING TEMP SUREGRIP datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM DO204AL datasheet.pdf
CONN HEADER QUAD 2MM 40POS GOLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL/SPI 16CH 80LQFP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
IC MCU 256KB RAM 64 TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 630VDC datasheet.pdf