Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ19JA-LC
D38999/24WJ19JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ19JA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WJ19JA-LC.pdf
Availability of D38999/24WJ19JA-LC
QUANTITY
D38999/24WJ19JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ19JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ19JA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ19JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WJ19JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WJ19JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24WJ19JA-LC
CONN HEADER VH TOP 8POS 3.96MM datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 1.5MM TIN datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V X8G 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INTERMEDIATE CAR STL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL GRN DIFF datasheet.pdf