Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ24HC-LC
D38999/24WJ24HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ24HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
D38999/24WJ24HC-LC.pdf
Availability of D38999/24WJ24HC-LC
QUANTITY
D38999/24WJ24HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ24HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ24HC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ24HC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WJ24HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WJ24HC-LC Details Description
Related parts for D38999/24WJ24HC-LC
CONN SPD FLG 14-16 AWG #6 P-G datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.1A SOT89 datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 12POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.05 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 160A DO205AB datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 28-31AWG .187 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V BP 0805 datasheet.pdf