Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ24HC-LC
D38999/24WJ24HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ24HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
D38999/24WJ24HC-LC.pdf
Availability of D38999/24WJ24HC-LC
QUANTITY
D38999/24WJ24HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ24HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ24HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ24HC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WJ24HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WJ24HC-LC Details Description
Related parts for D38999/24WJ24HC-LC
IDC CABLE - MKS26K/MC26G/MCE26K datasheet.pdf
STR ACT DAHT COAXICON RG 59, 62 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 85KHZ 16SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.0V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf