Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ24PN-US
D38999/24WJ24PN-US picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ24PN-US
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
D38999/24WJ24PN-US.pdf
Availability of D38999/24WJ24PN-US
QUANTITY
D38999/24WJ24PN-US Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ24PN-US
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ24PN-US
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ24PN-US
Related LinksD38999/24, D38999/24WJ24PN-US Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WJ24PN-US Details Description
Related parts for D38999/24WJ24PN-US
RES 1 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 18M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1300UF 200V SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf