Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ29PN-UW
D38999/24WJ29PN-UW picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ29PN-UW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WJ29PN-UW.pdf
Availability of D38999/24WJ29PN-UW
QUANTITY
D38999/24WJ29PN-UW Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ29PN-UW
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ29PN-UW
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ29PN-UW
Related LinksD38999/24, D38999/24WJ29PN-UW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WJ29PN-UW Details Description
Related parts for D38999/24WJ29PN-UW
CAP CER 550PF 150V 1111 datasheet.pdf
RES 0.44 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 800UH 500MA 700 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.94A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 41.4VC GMELF datasheet.pdf
CONN TERMINATOR PLUG MMCX 50OHM datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf