Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ43JC-LC
D38999/24WJ43JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ43JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WJ43JC-LC.pdf
Availability of D38999/24WJ43JC-LC
QUANTITY
D38999/24WJ43JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ43JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ43JC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ43JC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WJ43JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WJ43JC-LC Details Description
Related parts for D38999/24WJ43JC-LC
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CONN SPRING 48POS DUAL .255 SMD datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS 0.100" SMT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 2.3A TO236 datasheet.pdf