Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ43SN-UWHST4
D38999/24WJ43SN-UWHST4 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ43SN-UWHST4
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WJ43SN-UWHST4.pdf
Availability of D38999/24WJ43SN-UWHST4
QUANTITY
D38999/24WJ43SN-UWHST4 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ43SN-UWHST4
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ43SN-UWHST4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ43SN-UWHST4
D38999/24WJ43SN-UWHST4 Details Description
Related parts for D38999/24WJ43SN-UWHST4
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf