Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ61JD-LC
D38999/24WJ61JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ61JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WJ61JD-LC.pdf
Availability of D38999/24WJ61JD-LC
QUANTITY
D38999/24WJ61JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ61JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ61JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ61JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WJ61JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WJ61JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24WJ61JD-LC
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER VH SIDE 6POS 3.96MM datasheet.pdf
TAG MARKING BLANK 400/BX datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 26.6666MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 1.58V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf