Amphenol Aerospace Operations D38999/24ZD19JD-LC
D38999/24ZD19JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ZD19JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24ZD19JD-LC.pdf
Availability of D38999/24ZD19JD-LC
QUANTITY
D38999/24ZD19JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ZD19JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24ZD19JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ZD19JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24ZD19JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ZD19JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24ZD19JD-LC
CONN PIN IDC 26POS W/O MT EAR datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 24POS 2MM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 6.42 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf