Amphenol Aerospace Operations D38999/24ZD97PN-LC
D38999/24ZD97PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ZD97PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24ZD97PN-LC.pdf
Availability of D38999/24ZD97PN-LC
QUANTITY
D38999/24ZD97PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ZD97PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24ZD97PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ZD97PN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24ZD97PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ZD97PN-LC Details Description
Related parts for D38999/24ZD97PN-LC
RES SMD 16.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V CH 0805 datasheet.pdf
IC LIU 3.3V DS3/E3/STS-1 28PLCC datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf