Amphenol Aerospace Operations D38999/24ZG16BD
D38999/24ZG16BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ZG16BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24ZG16BD.pdf
Availability of D38999/24ZG16BD
QUANTITY
D38999/24ZG16BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ZG16BD
Internal Part NumberEIS-D38999/24ZG16BD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ZG16BD
Related LinksD38999/, D38999/24ZG16BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ZG16BD Details Description
Related parts for D38999/24ZG16BD
CAP CER 2.2PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT MOB COIL 1/4 37-40MHZ datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT SOLDR datasheet.pdf