Amphenol Aerospace Operations D38999/24ZH55JA
D38999/24ZH55JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ZH55JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 55C 55#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24ZH55JA.pdf
Availability of D38999/24ZH55JA
QUANTITY
D38999/24ZH55JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ZH55JA
Internal Part NumberEIS-D38999/24ZH55JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ZH55JA
Related LinksD38999/, D38999/24ZH55JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ZH55JA Details Description
Related parts for D38999/24ZH55JA
SENSOR 500PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
IC MEMORY MOD TEMP SENSOR 8-TDFN datasheet.pdf
GDT 350V 20% 20KA datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 24 IN 16 OUT 24V datasheet.pdf
7CKT BOARD-IN CONN HOUS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.2A 4X2SON datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
OSC MEMS 250.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf