Amphenol Aerospace Operations D38999/24ZH55SA
D38999/24ZH55SA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ZH55SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 55C 55#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24ZH55SA.pdf
Availability of D38999/24ZH55SA
QUANTITY
D38999/24ZH55SA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ZH55SA
Internal Part NumberEIS-D38999/24ZH55SA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ZH55SA
Related LinksD38999/, D38999/24ZH55SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ZH55SA Details Description
Related parts for D38999/24ZH55SA
CAP CER 0.15UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS RT ANG 2MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 6V 1500W datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MARKER PLATE NUCLEAR datasheet.pdf
CONN 3.50 MTV-6 TB50 BK datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
FIXED IND 4.6NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf