Amphenol Aerospace Operations D38999/24ZJ29SA-LC
D38999/24ZJ29SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ZJ29SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 29C 29#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24ZJ29SA-LC.pdf
Availability of D38999/24ZJ29SA-LC
QUANTITY
D38999/24ZJ29SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ZJ29SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24ZJ29SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ZJ29SA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24ZJ29SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ZJ29SA-LC Details Description
Related parts for D38999/24ZJ29SA-LC
CAP FILM 2200PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN HOUSING RCPT 29POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 SQ WW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf