Amphenol Aerospace Operations D38999/24ZJ37AC
D38999/24ZJ37AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ZJ37AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 39#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24ZJ37AC.pdf
Availability of D38999/24ZJ37AC
QUANTITY
D38999/24ZJ37AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ZJ37AC
Internal Part NumberEIS-D38999/24ZJ37AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ZJ37AC
Related LinksD38999/, D38999/24ZJ37AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ZJ37AC Details Description
Related parts for D38999/24ZJ37AC
RES 18 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
IC RTC SYSTEM CTRLR SER 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE C VERT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf