Amphenol Aerospace Operations D38999/26FA98SN-US
D38999/26FA98SN-US picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FA98SN-US
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FA98SN-US.pdf
Availability of D38999/26FA98SN-US
QUANTITY
D38999/26FA98SN-US Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FA98SN-US
Internal Part NumberEIS-D38999/26FA98SN-US
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FA98SN-US
Related LinksD38999/26, D38999/26FA98SN-US Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FA98SN-US Details Description
Related parts for D38999/26FA98SN-US
CONN SPRING 60POS SNGL .370 SMD datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 300MM WIRE RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
INSULTHERM TRU-FIT 3/8" BLK 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 10X105" A MED datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 47A SO8FL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf