Amphenol Aerospace Operations D38999/26FC4JA-LC
D38999/26FC4JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FC4JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26FC4JA-LC.pdf
Availability of D38999/26FC4JA-LC
QUANTITY
D38999/26FC4JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FC4JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FC4JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FC4JA-LC
Related LinksD38999/2, D38999/26FC4JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FC4JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26FC4JA-LC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 20W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 930MA 290 MOHM TH datasheet.pdf