Amphenol Aerospace Operations D38999/26FD15SN-US
D38999/26FD15SN-US picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FD15SN-US
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FD15SN-US.pdf
Availability of D38999/26FD15SN-US
QUANTITY
D38999/26FD15SN-US Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FD15SN-US
Internal Part NumberEIS-D38999/26FD15SN-US
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FD15SN-US
Related LinksD38999/26, D38999/26FD15SN-US Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FD15SN-US Details Description
Related parts for D38999/26FD15SN-US
CONN PLUG 5POS 3MM SINGLE ROW datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX FET DUAL 16-TSSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 165A SD2 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS CORD SOCKET datasheet.pdf
DSUB 44PIN HSG CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FLASHER 761 THERM CARD datasheet.pdf
RES 56 OHM 6.5W 5% AXIAL datasheet.pdf