Amphenol Aerospace Operations D38999/26FD18HD-LC
D38999/26FD18HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FD18HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FD18HD-LC.pdf
Availability of D38999/26FD18HD-LC
QUANTITY
D38999/26FD18HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FD18HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FD18HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FD18HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FD18HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FD18HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FD18HD-LC
CAP TANT 15UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC PMIC PS TFT-LCD 24VQFN datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 22POS datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf