Amphenol Aerospace Operations D38999/26FD18HN-LC
D38999/26FD18HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FD18HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FD18HN-LC.pdf
Availability of D38999/26FD18HN-LC
QUANTITY
D38999/26FD18HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FD18HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FD18HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FD18HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FD18HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FD18HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26FD18HN-LC
TRIMMER 2K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LASER DISTANCE METER 30M/100FT datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 600MA 200 MOHM datasheet.pdf
LENS FOR CREE MX6 7 UP datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf