Amphenol Aerospace Operations D38999/26FD18JN-LC
D38999/26FD18JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FD18JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FD18JN-LC.pdf
Availability of D38999/26FD18JN-LC
QUANTITY
D38999/26FD18JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FD18JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FD18JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FD18JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FD18JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FD18JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26FD18JN-LC
IC CONV PWM UVLO HV SOT223-4 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 9.1NH 250MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
RES 12 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H datasheet.pdf
CONN FPC 25POS 0.25MM R/A datasheet.pdf