Amphenol Aerospace Operations D38999/26FD19HN-LC
D38999/26FD19HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FD19HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FD19HN-LC.pdf
Availability of D38999/26FD19HN-LC
QUANTITY
D38999/26FD19HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FD19HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FD19HN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FD19HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FD19HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FD19HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26FD19HN-LC
LED 17.46MM YELLOW DIFF PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.025 GOLD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf