Amphenol Aerospace Operations D38999/26FD19JD-LC
D38999/26FD19JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FD19JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FD19JD-LC.pdf
Availability of D38999/26FD19JD-LC
QUANTITY
D38999/26FD19JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FD19JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FD19JD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FD19JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FD19JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FD19JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FD19JD-LC
RES SMD 73.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 300A DO205AB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
HEATSHRINK 100/38MM-48" BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf