Amphenol Aerospace Operations D38999/26FE26HA-LC
D38999/26FE26HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FE26HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FE26HA-LC.pdf
Availability of D38999/26FE26HA-LC
QUANTITY
D38999/26FE26HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FE26HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FE26HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FE26HA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FE26HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FE26HA-LC Details Description
Related parts for D38999/26FE26HA-LC
CONN RACK & PANEL PLUG 56POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.25A 50V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 30A TO-247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 210A datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf