Amphenol Aerospace Operations D38999/26FE26PN-US
D38999/26FE26PN-US picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FE26PN-US
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FE26PN-US.pdf
Availability of D38999/26FE26PN-US
QUANTITY
D38999/26FE26PN-US Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FE26PN-US
Internal Part NumberEIS-D38999/26FE26PN-US
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FE26PN-US
Related LinksD38999/26, D38999/26FE26PN-US Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FE26PN-US Details Description
Related parts for D38999/26FE26PN-US
POWER STRIP 19" 15A 6OUT 15'CORD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 60"L X 36"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
PROT-M12 FS VPE100 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A datasheet.pdf