Amphenol Aerospace Operations D38999/26FE35JE-LC
D38999/26FE35JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FE35JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FE35JE-LC.pdf
Availability of D38999/26FE35JE-LC
QUANTITY
D38999/26FE35JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FE35JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FE35JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FE35JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FE35JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FE35JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26FE35JE-LC
DIODE ZENER 11V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC 5.0V DUAL PROCESSOR MON 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH SPDT 5A 125V C-ROLL PLNGR datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM CST2 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 1P 4POS NONSHORT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 1.13 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 23000UF 10% 250V SCREW datasheet.pdf