Amphenol Aerospace Operations D38999/26FF11HB-LC
D38999/26FF11HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FF11HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FF11HB-LC.pdf
Availability of D38999/26FF11HB-LC
QUANTITY
D38999/26FF11HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FF11HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FF11HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FF11HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FF11HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FF11HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26FF11HB-LC
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 16BIT SER 32VQFN datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 3A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CABLE SPT-2 PLUG TO OUTLET datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED MINI PWR YELLOW 2PLCC datasheet.pdf
BRONZE SERV POST CONN #1 SOL-4/ datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf