Amphenol Aerospace Operations D38999/26FF11HD-LC
D38999/26FF11HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FF11HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FF11HD-LC.pdf
Availability of D38999/26FF11HD-LC
QUANTITY
D38999/26FF11HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FF11HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FF11HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FF11HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FF11HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FF11HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FF11HD-LC
DIODE GEN PURP 100V 1A SMA datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .219" .125"L datasheet.pdf
CONN HEADER .100 VERT 7POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11A 8TSON-ADV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D4SL-N4VFG-N datasheet.pdf
RES 750 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf