Amphenol Aerospace Operations D38999/26FF28AD
D38999/26FF28AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FF28AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26FF28AD.pdf
Availability of D38999/26FF28AD
QUANTITY
D38999/26FF28AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FF28AD
Internal Part NumberEIS-D38999/26FF28AD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FF28AD
Related LinksD38999/, D38999/26FF28AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FF28AD Details Description
Related parts for D38999/26FF28AD
LED WHITE 0603 SMD datasheet.pdf
WASHER SHOULDER 1/4 NYLON datasheet.pdf
CONVER DC-DC 0.69 5.5V @ 20A SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 6.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf
15UF 40V 6.3X13 105C AXI datasheet.pdf
Low Distortion 1.0 GHz Differential Amplifier IC datasheet.pdf