Amphenol Aerospace Operations D38999/26FF28SA-LC
D38999/26FF28SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FF28SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26FF28SA-LC.pdf
Availability of D38999/26FF28SA-LC
QUANTITY
D38999/26FF28SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FF28SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FF28SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FF28SA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FF28SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FF28SA-LC Details Description
Related parts for D38999/26FF28SA-LC
CAP CER 330PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 4V 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 12POS 30AU datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
LEGEND PLATE datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR 1:6 48-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
RES 965 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf