TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26FF32AN
D38999/26FF32AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FF32AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FF32AN.pdf
Availability of D38999/26FF32AN
QUANTITY
D38999/26FF32AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FF32AN
Internal Part NumberEIS-D38999/26FF32AN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MILF
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FF32AN
Related LinksD38999/, D38999/26FF32AN Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26FF32AN Details Description
Related parts for D38999/26FF32AN
IC MONITOR SYS/VOLT 5CH 16QSOP datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.35"L X 5.78"W datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI DIFF 5V SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL datasheet.pdf