TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26FF32HA
D38999/26FF32HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FF32HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
D38999/26FF32HA.pdf
Availability of D38999/26FF32HA
QUANTITY
D38999/26FF32HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FF32HA
Internal Part NumberEIS-D38999/26FF32HA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MILF
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationA
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Contact FinishGold
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FF32HA
Related LinksD38999/, D38999/26FF32HA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26FF32HA Details Description
Related parts for D38999/26FF32HA
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
JUMPER FOR WDU 35 4POS datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 5% 100V 1812 datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING SIZE 27X4' datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
IC MMIC I/Q UPCONVERTER 32SMD datasheet.pdf
14000UF 25V 35X79 85C ST datasheet.pdf