Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG11JD-LC
D38999/26FG11JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG11JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FG11JD-LC.pdf
Availability of D38999/26FG11JD-LC
QUANTITY
D38999/26FG11JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG11JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG11JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG11JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG11JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG11JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG11JD-LC
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV N2800 RADIAL datasheet.pdf
COMPRESSION SPRING datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARLINGTON 6DIP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V datasheet.pdf
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD datasheet.pdf