Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG16HA-LC
D38999/26FG16HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG16HA-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FG16HA-LC.pdf
Availability of D38999/26FG16HA-LC
QUANTITY
D38999/26FG16HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG16HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG16HA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG16HA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG16HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG16HA-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG16HA-LC
IC FLASH 2MBIT 90NS 52PQFP datasheet.pdf
LED PRISM 2MM RT ANG GREEN SMT datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM TH datasheet.pdf
SENSOR LIQUID LEV TYPE2 -40-125C datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON X 3.25-4.5MM WHT datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 7.5NS 256FTBG datasheet.pdf
COUPLER 30DB 1GHZ-2GHZ INLINE datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf