Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG16HC-LC
D38999/26FG16HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG16HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FG16HC-LC.pdf
Availability of D38999/26FG16HC-LC
QUANTITY
D38999/26FG16HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG16HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG16HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG16HC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG16HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG16HC-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG16HC-LC
CAP TRIMMER 5.5-20PF 50V SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V TO-220FP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T SHORTING datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf
NTC 4.7KOHM 5% 3500K 1% datasheet.pdf