Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG39JB-LC
D38999/26FG39JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG39JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26FG39JB-LC.pdf
Availability of D38999/26FG39JB-LC
QUANTITY
D38999/26FG39JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG39JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG39JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG39JB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG39JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG39JB-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG39JB-LC
RES SMD 237 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf