Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG39JC-LC
D38999/26FG39JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG39JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26FG39JC-LC.pdf
Availability of D38999/26FG39JC-LC
QUANTITY
D38999/26FG39JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG39JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG39JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG39JC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG39JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG39JC-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG39JC-LC
DIODE MODULE 40V 160A TO249AA datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 6.2A TO-220 datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 5A SOT89 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC FLOW CTRL 36BIT 256-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
1.27 HD SMT SHRD datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf