Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG41HA-LC
D38999/26FG41HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG41HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FG41HA-LC.pdf
Availability of D38999/26FG41HA-LC
QUANTITY
D38999/26FG41HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG41HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG41HA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG41HA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG41HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG41HA-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG41HA-LC
IC MULTIPLEXER QUAD 4X1 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
OUTLET NEMA5-15R SCREW MNT DUPLX datasheet.pdf
PLUG 6POS 0 DEG GRY/GRAY 5.3-6.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PANEL MOUNT SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V TO-220F datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf