Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG41HC-LC
D38999/26FG41HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG41HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FG41HC-LC.pdf
Availability of D38999/26FG41HC-LC
QUANTITY
D38999/26FG41HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG41HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG41HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG41HC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG41HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG41HC-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG41HC-LC
JUMPER-H9992TR/1853BR/H9992TR 4" datasheet.pdf
RES SMD 48.7OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.25MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DL 15GOLD SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD LP 24SSOP datasheet.pdf
SENSOR OPTO TRANS TRNSMISSVE datasheet.pdf
RES SMD 3.12KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC MONO 20QFN datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 12V 12MM RADIAL datasheet.pdf