Amphenol Aerospace Operations D38999/26FH21SN-USB5
D38999/26FH21SN-USB5 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FH21SN-USB5
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FH21SN-USB5.pdf
Availability of D38999/26FH21SN-USB5
QUANTITY
D38999/26FH21SN-USB5 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FH21SN-USB5
Internal Part NumberEIS-D38999/26FH21SN-USB5
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FH21SN-USB5
Related LinksD38999/26F, D38999/26FH21SN-USB5 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FH21SN-USB5 Details Description
Related parts for D38999/26FH21SN-USB5
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER SH 6POS TOP 1MM TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 82K OHM 0302 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2.4A 78.7 MOHM datasheet.pdf