Amphenol Aerospace Operations D38999/26FH53HB-LC
D38999/26FH53HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FH53HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FH53HB-LC.pdf
Availability of D38999/26FH53HB-LC
QUANTITY
D38999/26FH53HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FH53HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FH53HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FH53HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FH53HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FH53HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26FH53HB-LC
SCREW TERMINL WIRING 27POS FWT27 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 110V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
INSERT MALE 40P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf