Amphenol Aerospace Operations D38999/26FH55HA-LC
D38999/26FH55HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FH55HA-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FH55HA-LC.pdf
Availability of D38999/26FH55HA-LC
QUANTITY
D38999/26FH55HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FH55HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FH55HA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FH55HA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FH55HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FH55HA-LC Details Description
Related parts for D38999/26FH55HA-LC
RES 0.33 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CABLE DVI SHIELD I/O ASSEM 5.0M datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CAN TXRX HI-SPEED 8-SOIC datasheet.pdf
DIN-RAIL SOCKET SNGL CHAN RELAY datasheet.pdf
INSERT FEMALE 8POS CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN SMB PLUG STR 50OHM CRIMP datasheet.pdf