Amphenol Aerospace Operations D38999/26FJ19HD-LC
D38999/26FJ19HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FJ19HD-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FJ19HD-LC.pdf
Availability of D38999/26FJ19HD-LC
QUANTITY
D38999/26FJ19HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FJ19HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FJ19HD-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FJ19HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FJ19HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FJ19HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FJ19HD-LC
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V datasheet.pdf
RES SMD 73.2KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 3PINS W/EXT SHELL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.950" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 15A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 7.59K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf