Amphenol Aerospace Operations D38999/26FJ19JB-LC
D38999/26FJ19JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FJ19JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FJ19JB-LC.pdf
Availability of D38999/26FJ19JB-LC
QUANTITY
D38999/26FJ19JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FJ19JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FJ19JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FJ19JB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FJ19JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FJ19JB-LC Details Description
Related parts for D38999/26FJ19JB-LC
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
CAP CER 3000PF 50V 10% BP 1210 datasheet.pdf
IC MODULATOR DRVR 10GBPS 24-TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf