Amphenol Aerospace Operations D38999/26FJ19PD-LC
D38999/26FJ19PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FJ19PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FJ19PD-LC.pdf
Availability of D38999/26FJ19PD-LC
QUANTITY
D38999/26FJ19PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FJ19PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FJ19PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FJ19PD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FJ19PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FJ19PD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FJ19PD-LC
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf