Amphenol Aerospace Operations D38999/26FJ19PE-LC
D38999/26FJ19PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FJ19PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FJ19PE-LC.pdf
Availability of D38999/26FJ19PE-LC
QUANTITY
D38999/26FJ19PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FJ19PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FJ19PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FJ19PE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FJ19PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FJ19PE-LC Details Description
Related parts for D38999/26FJ19PE-LC
CAP FILM 8200PF 10% 250VDC 1913 datasheet.pdf
CAP FILM 2400PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 36POS GOLD T/H datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 256 ROMLESS 68PLCC datasheet.pdf
IC 1394 LINK LAYR CNTRLR 100TQFP datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 18.5VOUT 25W datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CLAMP SCREW-ON BEAM 1/2" FLANGE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf