Amphenol Aerospace Operations D38999/26FJ24HC-LC
D38999/26FJ24HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FJ24HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FJ24HC-LC.pdf
Availability of D38999/26FJ24HC-LC
QUANTITY
D38999/26FJ24HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FJ24HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FJ24HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FJ24HC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FJ24HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FJ24HC-LC Details Description
Related parts for D38999/26FJ24HC-LC
BATTERY PACK NICAD 2.4V 4000MAH datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 32POS 2.54MM datasheet.pdf
MODULE SOCKET FOR PM3 40DIP datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf