Amphenol Aerospace Operations D38999/26FJ24HE-LC
D38999/26FJ24HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FJ24HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FJ24HE-LC.pdf
Availability of D38999/26FJ24HE-LC
QUANTITY
D38999/26FJ24HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FJ24HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FJ24HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FJ24HE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FJ24HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FJ24HE-LC Details Description
Related parts for D38999/26FJ24HE-LC
IC LASER DRIVR 2CHAN 5.5V 32TQFP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.1K OHM 1% RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR 3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
GALVANIZED PANEL FOR 18X18 ENCL datasheet.pdf
CAP ALUM 43000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf