TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26FJ43JD-LC
D38999/26FJ43JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FJ43JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26FJ43JD-LC.pdf
Availability of D38999/26FJ43JD-LC
QUANTITY
D38999/26FJ43JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FJ43JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FJ43JD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FJ43JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FJ43JD-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26FJ43JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FJ43JD-LC
RES ARRAY 2 RES 22 OHM 0404 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 36A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 2UH SMD datasheet.pdf
IC 12-ST BINARY COUNTER 16SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO41 datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 120 OHM 0504 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf